Sıkça Sorulan Sorular


sıkça sorulan sorular

 Rezervasyonumu nasıl yaptırabilirim ?

Rezervasyon için web sayfamızda bulunan rezervasyon formunu eksiksiz doldurarak bize ulaştırmanız gerekmektedir. Rezervasyon saatinize 24 saat den az süre kalmış ise telefon ederek veya sms atarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Gerekli durumlarda rezervasyon işlemi sırasında vermiş olduğunuz telefon numaranızdan Ares Turizm çağrı merkezi yetkilimiz tarafından aranabilirsiniz.


 Dönüş transferimi de yapabilir misiniz ?

Ares Turizm ekibi olarak sizlerin talepleri doğrultusunda her hangi bölgeden, otelinizden veya sizin belirleyeceğiniz farklı adreslerden havalimanına veya farklı bölgelere gidiş ve dönüş transferlerinizi de yapmaktayız.


 Tekerlekli sandalye ile hizmet alabilir miyim ?

Bu tür taleplerinizde sandalyenizin katlanabilir olup olmadığını rezervasyon sırasında belirtmeniz yeterli olacaktır.


 Transfer aracını bulamazsam ne yapmam gerekir ?

Ares Turizm yetkilisi sizi İstanbul Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı terminal çıkışında isminize özel karşılama hizmetimiz ile bekliyor olacak. Eğer kalabalık esnasında buluşma sıkıntısı yaşarsanız (+90) 532 232 69 22 numaralı telefondan çağrı merkezimizi aramanız sizi şoför arkadaşımızla buluşturmaya yeterli olacaktır.


 Havaalanında veya alınacağım adreste ne kadar bekleyeceğim ?

Ares Turizm ekibi kişiye özel İstanbul transfer hizmeti vermektedir. Siz beklemeden, aracınız belirttiğiniz yer ve zamanda orada olması için tüm operasyon planlanmış olacaktır.


 Arabada eşyamı unutursam ne yapmalıyım ?

Araçlarımızda unuttuğunuz eşyanız, adresiniz yakın ise şoför aracılığı ile bırakılır. Eğer uzak ise sizin belirtiğiniz adrese kargo ile ödemeli olarak gönderilir.


 Araçlarınızda bebek koltuğu var mı?

Talepleriniz doğrultusunda transfer hizmetinin yapılacağı araçta 1 adet bebek koltuğu bulundurulur. Bu tür taleplerinizi kişi sayısına göre rezervasyon esnasında lütfen belirtiniz.


 Bagaj için bilmem gerekenler nedir ?

Dökülebilecek sıvı maddeler, koku oluşturabilecek maddeler, kimyasal maddeler, patlayıcı maddeler ve silah taşınması kanunlar gereği yasaktır. Fazla bagaj bilgisinin rezervasyon esnasında bildirilmesi gerekmektedir. Bebek arabası, bisiklet, golf veya kayak gibi spor malzemelerini yine rezervasyon sırasında belirtmeniz gerekmektedir.


 Uçak saatimde sefer iptali veya rötar olursa ne yapmalıyım ?

Sefer iptali durumunda rezervasyon talebinizin geçersiz olmaması için lütfen (+90) 532 232 69 22 numaralı telefon aracılığı ile çağrı merkezimize ulaşınız. Uçuş planındaki gecikmeyle ilgili bilgiyi bizimle paylaşmanız durumunda transferiniz ilgili operasyonu sizlerle yeniden planlayarak, Havalimanı'na geldiğinizde transfer ulaşım hizmetimizden beklemeden yararlanmanızı sağlarız.


 Rezervasyon iptal ya da değişiklik kuralları nelerdir ?

Rezervasyonunuzu, transferden en geç 6 saat önce iptal edebilir veya değişiklik yapabilirsiniz. Farklı bölge talepleriniz doğrultusunda fiyat değişimi varsa tarafınıza yeniden bilgilendirme yapılacaktır.


 Araç kapasitesinden fazla yolcu ile seyehat edebilir miyim ?

Maalesef hayır, güvenlik ve konfor odaklı çalışma prensibimiz gereği araçlarımızda maksimum yolcu kapasitesinin üzerine çıkmıyoruz.


 Transfer veya Tur sırasında acil ihtiyacım çıkarsa mola verebilir miyiz ?

Tabi ki. Yolculuklarınız sırasında bu durumu şoförlerimize belirterek istediğiniz zaman mola verebilirsiniz.


 Şoförleriniz bagajımı taşıyor mu ?

Evet, şoförlerimiz gerçekleştireceğiniz tüm transfer ve tur hizmetlerin de bagajlarınızı taşıyarak araca yerleştirmekte, transfer işlemi sonunda ise bagajlarınıza konaklama alanınıza kadar eşlik edebilmektedirler.


 Evcil hayvanımı yanıma alabilir miyim ?

Hayvan taşıma çantalarını kullanarak transfer ve tur işlemlerinizi evcil hayvanınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.


 Şehir dışına transfer hizmeti alabilir miyim ?

İster şehir içi isterseniz de şehir dışı istediğiniz tüm noktalara seyahat edebilirsiniz. Bizlere ulaşarak gitmek istediğiniz noktaları belirtebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


 Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Almış olduğunuz hizmetin ödemesini, transferden önce banka havalesi ile nakit olarak şirket hesabımıza yatırabilir veya transfer aşamasında sürücüye nakit ödeme ile yapabilirsiniz.


 Transferim sigortalı mıdır ?

Evet. Taşımacılık hizmetlerinde kullanılan araçlar D2 yetki belgesine, zorunlu ferdi kaza ve mali sorumluluk sigortalarına sahiptir. Ulaştırma Bakanlığı tarafından ticari araçlara verilen yetki belgeleri dışında ulaşım hizmeti verilmesi yasaktır.


 Tur hizmetleri nasıl oluyor ?

Vermiş olduğunuz adrese istediğiniz araç ile şoför arkadaş gelir. Sizleri gitmek istediğiniz tur bölgesine götürür. Turistik yerlerde sizi gezdirir ve deneyimlerini size aktarır. Daha sonra tur hizmeti bittikten sonra sizleri aldığı adrese bırakmak üzere yola çıkar.